KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Kurumları Müdürleri Kurulu Toplantısı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen Başkanlığında Yapıldı

Eğitim Kurumları Müdürleri Kurulu Toplantısı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen Başkanlığında Yapıldı

İlimiz Eğitim Kurumları Müdürleri Kurulu Toplantısı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen başkanlığında Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapıldı.

Kurulda gündem maddelerinin dışında İl Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen'in uygulamak istediği projelere de yer verildi. Ülkemizin ve Türk Milletinin geleceği hakkında kararlar alması muhtemel sorumluluk sahibi öğrenciler yetiştirmek için, daha önce görev yaptığı farklı illerde de okul zillerinin kaldırılması ile gündeme gelen İl Müdürümüz, aynı uygulamayı Kırşehir ilimizde de sürdürmeyi düşündüğünü belirterek, okul müdürlerimizin de uygulamaya katkı sunmalarını talep etti.

Geleceğimizin yıldızı ve ikbal ışığımız olacak çocuklarımızın akademik başarılarının yanında, yaşantılarında daha fazla sorumluluk sahibi ve daha sosyal olmaları konusunda yönlendirmeler yapılmasına dikkat çeken İl Müdürümüz, önceliğimizin yüzlerinde tebessümün eksik olmadığı mutlu çocuklar yetiştirmek olduğuna sık sık değindi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen son zamanlarda sosyal medya ve iletişim araçlarının yanlış kullanımı nedeniyle ortaya çıkan iletişim eksikliğinin giderilmesi için, Kırşehir'de eğitim gören çocukların kelime hazinesinin gelişmesi ve günlük kullanılan kelime sayısının artırılması yönünde 23 Nisan da çocuk yazarlarımızın kitaplarının kullanılacağı kitap fuarı başta olmak üzere farklı etkinlik çalışmalarının da yapılması gerektiğini belirtti.

Anadolu'nun vatanlaşmasında ve Osmanlı Devleti'nin kuruluşunda büyük rol oynayan Ahi Evran Veli ve kurucusu olduğu Ahilik Teşkilâtı'nın öneminden bahseden İl Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen, ilk kademe okullarımızdan başlayarak, Ahi Evran Veli ve kurucusu olduğu Ahilik Teşkilatı'nı çocuklarımıza en doğru ve anlaşılır şekilde aktarmamız gerektiğine vurgu yaptı. Ahi Şehri Kırşehir'de gelecek kaygısı taşımayan, özgüveni yerinde ve vatanına bağlı nesiller yetiştirmek için eğitim camiamızın tüm fertleri ile yoğun bir çalışma dönemine gireceklerini belirtti.

Okul ve kurum müdürlerinin görüş ve önerilerinin de alındığı toplantıyı yeni eğitim öğretim yılının vatanımıza, milletimize ve tüm eğitim camiamıza hayırlı olması temennisi ile sonlandıran İl Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen, çalışma arkadaşlarına başarılar diledi.

 

06-09-202306-09-2023

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.