KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Kurumları Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Eğitim Kurumları Müdürler Kurulu Toplantısı Öğretmenevi Toplantı Salonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN başkanlığında, Teftiş kurulu Başkanı, Şube Müdürleri, Resmi ve Özel Okul Müdürlerimizin katılımıyla  yapıldı.
Eğitim Kurumları Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

     

      2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Eğitim Kurumları Müdürler Kurulu Toplantısı Öğretmenevi Toplantı Salonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN başkanlığında, Teftiş kurulu Başkanı, Şube Müdürleri, İlimizdeki Resmi ve Özel Okul Müdürlerimizin katılımıyla  yapıldı.

      Oldukça kapsamlı bir gündeme sahip toplantıda, yıl boyunca eğitim-öğretimi ilgilendiren ve pandemi sürecinde yüz yüze eğitim konuları, okul müdürlerimizin de görüşleri alınarak  detaylı bir şekilde ele alındı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN "Okullar sadece bilgi akışının olduğu yerler değildir, aynı zamanda sosyalleşme, paylaşma, dayanışma ikliminin olduğu yerlerdir. Bir öğretmen, öğrencileriyle kurduğu göz temasıyla, onların gönül kapısından girer; zihinlerine ulaşır ve eğitim orada başlar. İyi bir eğitim öğretim ortamı oluşturma adına, okullarımızın fiziki şartlarının iyileştirilmesine çalışmaktayız. İhtiyaçları belirleyip eksikliklerin ivedilikle giderilmesine önem veriyoruz. Çocuklarımızın sağlığı için tüm önlemleri almanızı istiyorum. Bizde İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü desteği sizlere vermekteyiz ve vermeye devam edeceğiz. "dedi.

      Toplantı gündem maddeleri:

     2020-2021 Öğretim Yılının Değerlendirilmesi, Öğretmen, Personel İhtiyacı ve Görevlendirmeler, LGS/YKS Yerleştirmelerinin Değerlendirilmesi ve Alınacak Tedbirler, Öğrenci Başarısını Arttırmaya Yönelik Çalışmalar, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Okul Terki ve Öğrenci Devamsızlıklarının Önlenmesine Dair Alınacak Tedbirler, Ücretsiz Ders Kitapları, Taşımalı Eğitim ve Servis Araçları, Belirli Gün ve Hafta Etkinlikleri ve Milli Bayramlar, Okul Öğrenci Güvenliği ve Okul Sağlığı İle İlgili Alınacak Tedbirler, Madde Bağımlığı ve Uyuşturucu İle İlgili Çalışmalar, Eğitim Kurulları ve Zümre Toplantıları, İş Sağlığı ve Güvenliği,2021-2022 Öğretim Yılında Yürütülecek Projeler, Büyük ve Küçük Onarımlar, Dilek ve Temenniler.

     Her bir gündem maddesi üzerinde katılımcılarla detaylı istişareler yapılarak kararlar alındı.

     Dilek ve temennilerin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz "Yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı, uğurlu olsun. İnşallah hep birlikte sağlıklı, başarılı, huzurlu bir yıl geçirmemizi temenni ediyorum. Kolaylıklar diliyorum." dedi. Toplantı sona erdi.

 

 

 

25-08-202125-08-202125-08-202125-08-202125-08-2021

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.