KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e-Denklik Modülü'nün tanıtımı Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'un katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

e-Denklik Modülü'nün tanıtımı Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'un katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından 13/01/2020 tarihinde 'e-Denklik Modülünün' tanıtımı yapılmıştır.

30/05/2019 tarih ve 30789 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Denklik Yönetmeliğine göre e-Denklik Modülü hazırlanmıştır. e-Denklik Modülü  13/01/2020 tarihinde Ankara  Ataköşk Oteli'nde Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'un katılımıyla gerçekleşmiştir.  Tanıtım toplantısına Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Burhanettin DÖNMEZ, kurul üyeleri, daire başkanları, maarif vakfı başkanı, Yunus Emre  Enstitüsü başkanı, Bakanlığın genel müdürleri ve ilgili kurumlardan temsilciler de katılmışlardır.

Toplantı Kurul Başkanı Prof. Dr. Burhanettin DÖNMEZ ve Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK'un konuşmalarıyla devam etmiştir. Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF)'nun iş birliğiyle hayata geçirilen e-Denklik Modülü'nün pilot uygulamalarının yapıldığını şu cümlelerle ifade etmiştir: "Yurt içinde 81 il ve nüfusu 250 binin üzerinde olan 86 ilçe merkezinde, yurt dışında 43 eğitim müşavirliği ve ataşeliğinde denklik işlemlerini elektronik ortamda yürüteceğiz. e-Denklik Modülü  üzerinden başvuruda bulunan kişiler, kendi seçmiş oldukları denklik merkezlerinde  işlemlerini kolaylıkla yaptırabileceklerdir. Randevu ve karekod sistemi işlemlerin hızlanmasına hizmet edecektir".

9 Aralık 2019 tarihinde kurulumu tamamlanan modülün  pilot uygulamasına Ankara ile yurt dışında Almanya, Kosova ve Azerbaycan'da başlanmıştır. Şu anda Ankara, İstanbul ve Bursa'da, yurt dışında Berlin, Bakü ve Kosova'da sorunsuz olarak kullanılan e-Denklik Modülü,  kısa bir sürede Türkiye genelinde ve yurt dışı temsilciliklerinde uygulamaya konulacaktır. e-Denklik Modülüne edenklik.meb.gov.tr adresinden başvuru yapılabilecektir.

Yenice Mahallesi 182. Sokak No2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 213 45 42 /// 213 20 78 ////// Faks (386) 213 10 03 / / / / (eposta) kirsehirmem meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.