KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ders Zili Çaldı.

  Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı düzenlenen törenle başladı.  
Ders Zili Çaldı.

Ders Zili Çaldı.

 

Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı düzenlenen törenle başladı.

 

İlk olarak tören Anıt Meydanındaki Atatürk Anıtına, İl Müdürümüz Osman ELMALI başkanlığındaki Milli Eğitim Heyetinin Çelenk sunmasıyla başladı. Çelenk sunma törenine Kırşehir Milletvekili Sayın Salih Çetinkaya, Bakanlığımız Müsteşar Yardımcısı Sayın Doç Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu, Daire Müdürleri, STK Temsilcileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı. Tören; saygı duruşununardından İstiklal Marşının söylenmesi ile tören sona erdi.

 

Saat 11.00’de ise Cumhuriyet İlkokulu’ndaki İlköğretim haftası kutlama programına geçildi.

 

Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle Cumhuriyet İlkokulu´nda düzenlenen törene Valimiz Sayın Necati Şentürk, Milletvekilimiz Salih Çetinkaya, MEB Müşteşar Yardımcısı Doç Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu, Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Programda İl Milli Eğitim Müdürümüz’ ün açılış konuşmasından sonra sırasıyla, MEB Musteşar Yardımcımız Mustafa Çolakoğlu ve Valimiz Sayın Necati Şentürk birer konuşma yaptılar.

 

İl Müdürümüz Osman Elmalı Konuşmasında; “Bir hafta olarak kutladığımız ilköğretim, eğitimin en önemli ve temel basamağıdır. Bu temel ne kadar sağlam atılırsa o kadar güvenilir ve o kadar ümit var olacaktır. Bu nedenle öğrencilerimizden bilgi aktarmaları ile beraber, bilgiye ulaşma yollarını göstermelerini ve güzel ahlakı, vatan sevgisini nakış nakış işlemelerini; velilerimizden ise her alanda eğitimi ve evlatlarını desteklemelerini istiyoruz” dedi.

 

Valimiz Sayın Necati Şentürk konuşmasında, eğitimde zirvede olan Kırşehir´in eğitim kalitesini çok daha ileri noktalara taşıdığını söyledi.

 

Öğrencilerin geleceğimizin teminatı olduğunu ifade eden Valimiz Sayın Necati Şentürk, "Toplam 232 okulda 42500 öğrenci ile 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılına başlıyoruz. Amacımız bu öğrencileri millî ve manevî değerlere saygılı, bilinçli, donanımlı bireyler olarak yetiştirerek geleceğe hazırlamaktır. Devletimiz, öğrencilerimizin daha iyi imkânlarda eğitim görmeleri için çalışmalar yürütmektedir. " dedi.

 

MEB Müşteşar Yardımcısı Doç Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu da konuşmasında, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

 

Öğrenciler tarafından şiirlerin okuduğu 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası Kutlama Programı, 4. sınıf öğrencilerinin 1. sınıf öğrencilerine Hoşgeldiniz çiçeklerini sunmalarının ardından öğrencilere ders kitaplarının dağıtılması ile sona erdi.

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.