KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklar İçin Felsefe Eğitimi P4C Başlıyor

Çocuklar İçin Felsefe Eğitimi P4C Başlıyor

Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak öğretmenlerimizi, okul öncesinden  itibaren çocuklara doğru düşünme yöntemlerini öğretmeyi amaçlayan "Çocuklar İçin Felsefe P4C" eğitiminden geçiriyoruz. Bu eğitim ile ilkokullarda P4C metoduna göre öğretim düzenlemeleri yaparak uygulamalı eğitimler, sınavlar, yarışmalar gibi düzenlemelerle öğrencilerin temelde var olan potansiyellerini ortaya çıkararak, çağın ihtiyaç duyduğu anahtar becerileri öğrencilere kazandırmayı amaçlıyoruz.

Projemiz kapsamında 2 günlük P4C (Çocuklar İçin Felsefe Eğitimi) gerçekleştirilecektir. Eğitim sonunda katılımcılara uluslararası geçerliliği olan üniversite onaylı sertifika verilecektir. Eğitim faaliyetlerine il merkezinde görev yapan okul öncesi, sınıf ve rehber öğretmenler katılacaktır. Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlandırılacaktır. Katılımcılar başvuru yapan öğretmenlerimiz arasından Müdürlüğümüzce belirlenecektir.

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.