KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anaokulunda 3D Görsel Eğitim Salonu Açıldı

Fatoş Çetin Anaokulunda 3D Görsel Eğitim Salonu açılışı gerçekleştirildi.
Anaokulunda 3D Görsel Eğitim Salonu Açıldı

Anaokulunda 3D Görsel Eğitim Salonu Açıldı

 

Fatoş Çetin Anaokulunda 3D Görsel Eğitim Salonu açılışı gerçekleştirildi.

Meryem Elvan 3D Görsel Eğitim Salonu açılış törenine Valimiz Sayın İbrahim Akın, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şevket Karadeniz, Okul Müdiresi Serpil Gürler, Hayırsever ve aynı zamanda anaokulunda görev yapan Öğretmen Rabia Elvan, ilimizdeki diğer okulların müdürleri ile veliler katıldı.

Okul Müdiresi Serpil Gürler'in bilgilendirme konuşmasının ardından salonun açılış kurdelesini kesen ve ardından konuşma yapan Valimiz Sayın İbrahim Akın, 3D Görsel Eğitim Salonunun teknolojinin hangi amaçlarla kullanılacağının çocuklarımıza en doğru şekilde anlatılacağı bir salon olacağını söyledi.

Çocuklarımızın bu salonda edindiği birikim ve tecrübelerin teknoloji kullanımı konusunda faydalı olacağına inandığını belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, "Günümüzde teknolojide yaşanan hızlı gelişim, hayatımızı yakından ilgilendirirken eğitim sürecini de yakından etkilemektedir. Bizler de teknolojiyi eğitim alanında kullanarak çocuklarımızı geleceğe daha bilgili, daha donanımlı bir şekilde yetiştirme gayretindeyiz. Çocuklarımız yaşları ilerledikçe kendilerini teknoloji dünyasının içerisinde buluyorlar. 3D teknolojisi ile öğrencilerimiz olayın içindeymiş gibi bilgi ve tecrübe sahibi olma imkânı buluyorlar. Anaokulunda da böyle bir salonun olması çocuklarımızın teknoloji ile tanışması, teknolojiyi sadece oyun olarak görmemesi açısından önemlidir. Bu salon, teknolojinin hangi amaçlarla kullanılacağının en doğru şekilde anlatılacağı bir salon olacaktır. Çocuklarımızın bu salonda edindiği birikim ve tecrübeler teknoloji kullanımı konusunda çocuklarımıza gelecek hayatlarında son derece faydalı olacaktır. Annesinin adını yaşatmak amacıyla salonu açan hayırsever öğretmenimize ve salonun açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 3D teknolojisinin okulda verilen eğitim kalitesine faydalı olacağına inanıyorum." dedi.

Program, Sayın Valimiz ve beraberindekilerin 3D gözlükleri takarak test etmesi ve salonda yapılan inceleme ile sona erdi.

13-06-201913-06-201913-06-201913-06-201913-06-2019

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.