KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akademik Gelişimi Destekleme Projesi Değerlendirildi

Kırşehir Akademik Gelişimi Destekleme Projesi Tanıtımı ve Eğitim Değerlendirme Toplantısı Valimiz Sayın İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.
Akademik Gelişimi Destekleme Projesi Değerlendirildi

Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Valimiz Sayın İbrahim Akın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri ile merkez ilçede bulunan lise seviyesindeki okul müdürleri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan, Akademik Gelişimi Destekleme Projesi kapsamında kurulan ekiplerin ilimiz eğitiminin kalitesini artırma yönünde sağlayacağı katkılar, öğrenci ve öğretmenlerin akademik anlamda gelişimi ve projenin uygulanabilirliği konusunda bilgilendirme yaptı.

 

Toplantıda bir konuşma yapan Valimiz Sayın İbrahim Akın, Kırşehir Akademik Gelişimi Destekleme Projesi ile öğrenci ve öğretmenlerin akademik olarak takip edilmesinin amaçlandığını söyledi.

 

Proje sonucunda yapılacak çalışmalar ile eğitim kalitemizin yanı sıra ilimiz düzeyinde akademik başarının arttırılmasının hedeflendiğini belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, "Temel Eğitimde okulların niteliğini arttıracak yenilikçi uygulamalara yer verilmesini hedefliyoruz. Bu süreçte öğretmen ve öğrencilerimizin öğrenme eksiklikleri telafi edilmek suretiyle akademik açıdan bir üst eğitim kurumuna ve hayata hazır hâle getirilecektir. Tüm toplumlarda eğitim önemli değerlerin başında yer almaktadır. İlimizin eğitim kalitesini daha da yükseltmek adına önemli çalışmalar yürütmekteyiz. Yürütülen çalışmaların yanı sıra bu konuda daha neler yapabiliriz, eğitim kalitemizi daha üst noktalara nasıl taşıyabiliriz konusunda görüş alış-verinde bulunmak üzere sizlerle bir araya geldik. Okullarımızdaki sorunları tespit edip çözüme kavuşturmak için her türlü desteği vermeye hazırız. Amacımız geleceğimizin teminatı çocuklarımızı bilgili ve donanımlı yetiştirerek onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır. Devletimiz öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitim almaları için her türlü imkânı sağlamıştır. Hedefleri doğrultusunda emek sarf ederek çok çalışmaları gerektiğini çocuklarımıza öğretmeli, onlarla yakından ilgilenip gelişmelerine yardımcı olmalıyız. Bugünkü toplantıda ilimizin eğitim durumunu değerlendirip istişare edeceğiz. Ayrıca çok önemli bir proje olarak gördüğümüz Akademik Gelişimi Destekleme Projesi hakkında değerlendirmelerde bulunacağız. Emeklerinden dolayı tüm eğitim camiamıza teşekkür ediyor, toplantının ilimiz eğitimine katkı sunmasını diliyorum." dedi.

 

Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantı, okul müdürlerinin sunumları ve yapılan değerlendirme ile sona erdi.

 

08-12-202108-12-202108-12-202108-12-2021

 

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.