KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahi Evran ve Ahilik Resim Yarışması Yapıldı

Ahi Evran ve Ahilik Resim Yarışması Yapıldı

UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınan Ahi Evran'ı ve yüzlerce yıldır bu topraklarda Ahilik geleneğini yaşatmış tüm esnaf ve sanatkarlarımızı rahmetle yad etmek, Ahilik Teşkilatını ve Ahilik İlkelerini dünyaya tanıtmak, Ahilik Teşkilatının "Halka hizmet, Hakka hizmet anlayışı" ile Anadolu ticaretinin v Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle; 2021 yılı boyunca yurt genelinde ve yurt dışında çeşitli faaliyetler tertiplenmesine karar verilmiştir.

          Bu bağlamda; Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün eğitim çağındaki çocukları kalıcı eserler bırakmaya özendirmek, Ahilik konusunda bilgilendirmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amaçlarıyla Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri bünyesinde mesleki eğitim alan öğrenciler ile Mesleki Eğitim Merkezleri kapsayan "Ahi Evran" ve "Ahilik" ana temasında "Yardımlaşma ve Adil Paylaşım" konulu bir resim yarışması düzenlenmiştir. Yarışmaya katılan  19 eser arasından "İl Değerlendirme Komisyonu" tarafından dereceye giren öğrenciler aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

1. Busesu TANKULU            Fatma Muzaffer Mermer MTAL       9/D

2. Sudenaz ÇANKAYA          Fatma Muzaffer Mermer MTAL       9/D

3.Naz PEKCAN                    Fatma Muzaffer Mermer MTAL       10/D

Yenice Mahallesi 182. Sokak No2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 213 45 42 /// 213 20 78 ////// Faks (386) 213 10 03 / / / / (eposta) kirsehirmem meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.