KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adalet Mesleki Eğitim Merkezleri'nin Açılışı Gerçekleştirildi

Adalet Mesleki Eğitim Merkezleri'nin Açılışı Gerçekleştirildi

Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki ceza infaz kurumlarında kurulan 18 adalet mesleki eğitim merkezi, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ile Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül'ün de video konferans yöntemiyle katıldığı törenle eğitime açıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında imzalanan "Eğitim ve Öğretim İş Birliği Protokolü" kapsamında ilimizde eğitime başlayan Ahi Evran Adalet Mesleki Eğitim Merkezinin açılış törenine, Valimiz Sayın İbrahim Akın, Belediye Başkanı Sayın Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ömer Faruk Yurdagül, Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Hüseyin Sabuncuoğlu, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Vatan Karakaya, Baro Başkanı Sayın Onur Çanta, İl Emniyet Müdürü Sayın Murat Türesin, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Sayın Sadık Gülecen, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan, Açık Cezaevi Müdürü Sayın Temel Göğüş ile ilgili birim amirleri katıldı.

18 ilimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen açılış programının İzmir Foça'daki merkezine video konferans yöntemiyle bağlanan Valimiz Sayın İbrahim Akın, Ahi Evran Adalet Mesleki Eğitim Merkezi ile ilgili bilgiler verdi.

Diğer illerin Valileri ile Cumhuriyet Başsavcılarının da programa canlı bağlantı yoluyla katılarak bilgiler verdiği açılış programı kurdelelerin kesilmesi ile sona erdi.

28-12-202128-12-202128-12-2021

 

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.