KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması ve “Genç Bilâller” Ezan Okuma Yarışması Bölge Finali Yapıldı

  “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması   Ve   “Genç Bilâller” Ezan Okuma Yarışması Bölge Finali Yapıldı  
“Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması ve “Genç Bilâller” Ezan Okuma Yarışması Bölge Finali Yapıldı

“Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması

 

Ve

 

“Genç Bilâller” Ezan Okuma Yarışması Bölge Finali Yapıldı

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Ezan Okuma ve Hafızlık yarışması 12 Nisan 2015 Pazar günü Kırşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Kırşehir Makissos Otel Neşet Ertaş Toplantı Salonunda yapıldı. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan bölgelerden 7. Bölgedeki Kırşehir ve Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Isparta, Konya, Karaman illerinden gelen yarışmacılar kıyasıya yarıştılar.

 

        Bölge Finali Programına, Valimiz Sayın  Necati ŞENTÜRK, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Emre ŞAHİNCİ, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Osman ELMALI, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü temsilcisi Sayın Ömer ŞENGÜL, şehrimizin mülki idare amirleri, öğrenci velileri ve çok sayıda izleyici katıldı.

 

Anılan yarışma; seçici kurulunun yarışmanın esasları ile ilgili toplantısı ile başladı. Bölge finalinde ilk olarak Hafızlık yarışması yapıldı. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin eşliğinde, İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından oluşturulan koronun sunduğu ilahi dinletisinden sonra Ezan okuma yarışmasına geçildi. Büyük bir çekişme içinde geçen her iki yarışmada  da seçici kurul üyeleri ilk üç dereceye giren öğrencileri seçmekte zorlandı. Salondaki seyirciler yarışma sırasında duygulu anlar yaşadı.

 

     Yarışmada dereceye giren öğrenciler şöyle sıralandı.

 

 

 

     Hafızlık Yarışması :

 

1-Abdullah Mohammed Ali, Konya Karatay Mevlana Anadolu İ.H.L.

 

2-Halil Macit, Isparta Merkez Gülistan Anadolu İ.H.L.

 

3-Özkan Eke, Antalya Finike Anadolu İ.H.L. 

 

 

 

     Ezan Okuma Yarışması : 

 

1-Muhammed Bahaeddin Atabey, Konya Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İ.H.L.

 

2-Ali Cesur, Burdur Tefenni Anadolu İ.H.L.

 

3-Onur Ünlü, Antalya Merkez Muratpaşa Anadolu İ.H.L

 

 

 

Yarışmada emeği geçen bütün idareci, öğretmen ve öğrencilerimize, yarışmaya katkıda bulunan değerli hemşerilerimize teşekkür ederiz. 

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.