KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Programı Düzenlendi

Milletçe öğretmenlere verdiğimiz değerin ifadesi olarak kutlanan '24 Kasım Öğretmenler Günü' ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de düzenlenen programla kutlandı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Programı Düzenlendi

Cacabey Meydanı Atatürk Anıtında saat 10.00'da Çelenk Sunma Töreni ile başlayan programda, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

 

Çelenk Sunma Törenine; İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Maarif Müfettişleri, Okul/Kurum Müdürleri ve Yardımcıları, Siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, emekli öğretmenler ve aday öğretmenler katıldı. Çelenk Sunma Töreni; Saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunması ile sona erdi.

 

Çelenk Sunma Töreninin ardından saat 10.30'da Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde devam eden programa Valimiz Sayın İbrahim Akın'ın yanı sıra Belediye Başkanı Sayın Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Ahmet Gökbel, İl Emniyet Müdürü Sayın Murat Türesin, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Programda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan, Öğretmenin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilincini uyandırmak amacıyla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım gününün, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlandığını ifade etti.

 

Öğretmenliğin, insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleği olduğunu belirten İl Müdürümüz konuşmasında; "Unutulmamalıdır ki insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Öğretmen bir ayna olmalıdır. Kendisine bakanlar iyiyi, doğruyu, hoşgörüyü, geleceği görmelidir. Başöğretmen Atatürk; "Milletleri Kurtaran Yalnız ve Ancak Öğretmenlerdir" derken biz öğretmenlere düşen bu büyük sorumluluk ve kutsal görevin önemini vurgulamaktadır.  Biz eğitimcilere verilen bu kutsal görevi yerine getirirken yeni eğitim sistemlerini öğrenmeli ve bu sistemleri geliştirmeliyiz. Teknolojiyi daha iyi nasıl kullanacağımızı araştırmalı, çocuklarımızı eğitirken sevgi, şefkat ve sıcaklığı onlara aşılamalıyız. Pandemi nedeniyle öğrencilerinizden uzak kaldığınızı, onları ne kadar özlediğinizi biliyorum. Bununla birlikte yüz yüze eğitime geçildiği andan itibaren gözlerinizdeki öğretme duygusunun heyecanını da görebiliyorum. Bu eğitim öğretim yılında stajyerliklerini tamamlayarak öğretmenlik mesleğine adım atan öğretmenlerimize bu vesile ile hoş geldiniz diyor ve Ahi Evran Veli'nin makamının da bulunduğu bu güzel şehirde öğretmen oldukları için kendilerini tebrik ediyorum. Bu duygu ve düşünceler ile başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş eğitim çalışanlarını saygı ile anıyor, birlikte çalışmaktan şeref duyduğum meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, tüm öğretmenlerimize başarı, sağlık ve esenlikler diliyorum." ifadelerine yer verdi.

 

Valimiz Sayın İbrahim Akın, Belediye Başkanı Sayın Selahattin Ekicioğlu ile aday ve emekli öğretmenler adına konuşmalar yapılan programda adaylığı kaldırılan öğretmenlerin Yemin Töreni merasimi gerçekleştirildi.

 

Şiirlerin okunması, emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgelerinin verilmesi ve öğretmenler korosunun seslendirdiği müzik dinletisi ile devam eden 24 Kasım Öğretmenler Günü programı satranç, resim ve anı yarışmalarında dereceye giren öğretmenlere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

 

24-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-2021

 

 

 

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.