KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Bayramının 101.Yılı Kutlu Olsun

19 Mayıs Bayramının 101.Yılı Kutlu Olsun

   "Bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda, ilk önemli adımı oluşturan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919 da Samsun'a ayak basarak, Yüce Türk Milletinin sonsuza kadar bağımsızlığını içerecek ,kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihi bir gün olmuştur.

   Bizler şanlı tarihimiz boyunca milli birlik ve beraberlik, kardeşlik duyguları içerisinde imkansızlıklarla kuşatılmış zamanlarda dahi, güçlü imanları sayesinde her zaman çıkış yolu olduğuna inanmış, istiklal yolundaki mücadelede, yorulmadan savaşmış , şehitleri ve gazileriyle destanlar yazan bir milletiz.

   Bağımsızlığımızı koruma konusundaki azim ve kararlılığımız sayesinde tüm zorlukların üstesinden gelen, her ferdiyle bu aziz vatan toprağı için kadın, erkek, genç, yaşlı demeden hep birlikte tarihin akışını değiştiren, dünyaya örnek teşkil eden bir çok mücadele vermiş bir toplumuz.

   İşte o gün 19 Mayıs 1919 tarihinde başlayan kurtuluş mücadelesinde, kahramanlık destanı yazan milletimiz, 'Ya istiklal ya ölüm' diyerek varoluş mücadelesini bugünlere taşıyarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 101. yılının haklı gururunu hep birlikte yaşamamıza vesile olmuştur.

   Sevgili Gençler...

   Sizlere emanet edilen kendi öz kültürümüze, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, başta ailenize sonra milletimize yararlı bireyler olarak yetiştirilmeniz en büyük arzumuzdur. Bu Yüce Milletin tüm bireyleri olarak geleceğe emin adımlarla yürüyecek olan gençlerimizi herzaman destekliyor ve sizlere umutla bakıyoruz, Milli birlik ve beraberlik duyguları içerisinde kendi varlık bilinciyle, üstün çalışma ve gayretlerle,başarının teminatı olacak sizlerin, vazife ve sorumluluk anlayışıyla yarınlarımızı hazırlayacağınıza dair inancımız tamdır.

   Gençler, siz bu ülkenin hazinesi, gelecekteki gücü, ufku ve umudusunuz. Toplumsal değerlere sahip çıkan, aydın ve bilincli, istiklal ve istikbali hedef almış bir gençlik, geleceğimizi inşaa edecek büyük mimarlar olarak, bu milletin her zaman en büyük güvencesi olacaksınız.

  Bu vesileyle Türkiye Cumhuriyeti'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, milli mücadelede emeği geçen tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, başta siz gençlerimiz olmak üzere Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutluyoruz.

19-05-2020

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.