KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kop-Sogep Kapsamında Projemiz Kabul Edildi

Kop-Sogep Kapsamında Projemiz Kabul Edildi
Kop-Sogep Kapsamında Projemiz Kabul Edildi

Kop-Sogep Kapsamında Projemiz Kabul Edildi

Bölgesel sosyal kalkınma programı olarak tasarlanan KOP SOGEP ile, Kalkınma Bakanlığının yürüttüğü Sosyal Destek Programı´nın (SODES) uygulanmadığı iller olan Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya ve Nevşehir illerindeki yoksulluk, göç ve kentleşme gibi sorunlardan kaynaklanan sosyal sorunları gidermeye, toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi güçlendirmeye ve toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamaya yönelik sunulan projelerden 30 proje kabul edildi.

 

Bu kapsamda Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğünün sunmuş olduğu “Gözünden Anlarım” isimli proje de KOP başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunmuştur. 8 ay sürecek proje kapsamında madde bağımlılığının erken tespit edilebilmesi amacı ile liselerimizden öğretmenlerimize, liselerde çocuğu bulunan anne babalara ve lise öğrencilerine uzmanlar tarafından eğitimler verilecektir.

Yenice Mahallesi 182. Sokak No2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 213 45 42 /// 213 20 78 ////// Faks (386) 213 10 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.