KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değişikliği (Eğitim-öğretim Hizmetleri Sınıfı Harici Personel)

İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değişikliği (Eğitim-öğretim Hizmetleri Sınıfı Harici Personel)

BAŞVURU GİRİŞİİl Üst Yazısı için TIKLAYINIZ

Valilik Makamının Oluru için TIKLAYINIZ

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün İlgi Yazısı için TIKLAYINIZ  

İl İçi Yerdeğişikliği Klavuzu İçin TIKLAYINIZ


Personel İhtiyacı Bulunan Okul/Kurum Listesi (İHTİYAÇ LİSTESİ OKULLARIN TALEPLERİ OLUP, DAĞITIMLAR AŞAĞIDA BELİRTİLEN ESASLAR ÖLÇÜSÜNDE YAPILACAKTIR.)

 

*Yusuf Demir Bilim Sanat Merkezi Listeye eklenmiştir. - 13/05/2016

 

Personel İhtiyacı Bulunan Okul Kurumların Mevcut Durumu

Münhal Kadro DereceleleriKadroların dağılımları Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 10/05/2007 tarih ve 27525 sayılı yazıları gereğince aşağıdaki esaslar ölçüsünde yapılacaktır.

 

Genel İdari Hizmetler Sınıfı

Bilgisayar işletmeni, Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, Memur ve Daktilograf kadroları için

Okul/kurum müdürlüklerinde ise, okul müdürü ve müdür yardımcısı kadrosu bulunan (Halk eğitim merkez, Akşam sanat okulları ile Mesleki eğitim merkezleri dahil) her okul/kuruma bilgisayar işletmeni, veri hazırlama kontrol işletmeni, memur veya daktilograf ünvanlı herhangi birinden 1, öğrenci sayısı 1000 olması halinde 2, sonra gelen her 1000 öğrenci için 1 kadro daha verilir. Ancak okul/kurumlardaki kadro sayısı 3’ü geçemez.

Bu ünvanlı kadro sayıları yukarıda belirtildiği şekilde oluşturulur.

 

Yardımcı Hizmetler Sınıfı:

Hizmetli kadroları;

Taşımalı eğitim okulları ile birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilköğretim okulları hariç, tüm okul/kurumlarda derslik sayısı 10’a kadar 1, sonra gelen her 10 derslik için 1, kadro daha verilme suretiyle okulların hizmetli kadroları belirlenir. Yatılı veya pansiyonlu okul/kurumlarda pansiyondaki oda sayısı derslik sayısı gibi değerlendirilir. Ayrıca mutfak için 2, çamaşırhane için 2 kadro daha verilir.

 

İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde her bölüm için 1 kadro verilir. Öğretmenevlerinde ise yatılı veya pansiyonlu okullarda uygulanan kriterler esas alınarak belirlenir.

Yenice Mahallesi 182. Sokak No2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 213 45 42 /// 213 20 78 ////// Faks (386) 213 10 03 / / / / (eposta) kirsehirmem meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.