KIRŞEHİR'E 2 İNGİLİZCE DİL ASİSTANI GELİYOR

02.05.2011

FEN LİSESİ-BİLİM SANAT MERKEZİ

Comenius Asistanlığı 2011 dönemi başvuru değerlendirmeleri tamamlanmıştır. Sonuçlar Kabul, Yedek ve Ret Listeleri halinde hazırlanmıştır.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı'ndan...

Sıralama en yüksek puandan aşağıya doğru yapılmış ve Kabul Listesine bütçe imkanları dahilinde en yüksek puan alan 127 kişi alınmıştır. Listedeki sıralama puan sıralaması değil ALFABETİK sıralamadır. Kabul listesine giren adaylar ülke, okul, branş ve diğer tercihlerine göre eşleştirme sürecine dahil edilecek, söz konusu kriterleri sağlayacak uygun evsahibi okullar bulunması durumunda karşı ulusal ajanslara eşleştirme için önerilecektir. Karşı ulusal ajansın kabul etmesi durumunda eşleştirme yapılabilecektir. Eşleştirme süreci kapsamında, asistan adayının ve ev sahibi okul adayının tercih ve talepleri doğrultusunda işlem yapılmaktadır. Bu nedenle, adayın asil listede bulunması mutlak suretle tercihine göre bir  okul ile eşleşebileceği anlamına gelmemektedir.  

Yedek listede bulunan adaylar aldıkları PUANA göre sıralanmıştır. Asil listedeki adaylardan vazgeçen olması halinde yedek adaylar puan, tercih ve talep durumuna göre eşleştirme sürecine dahil edilecektir. Başvuru uygunluk kriterlerini sağlayamayan, puan barajını aşamayan veya barajı aştıkları halde bütçe yetersizliğinden dolayı kabul edilemeyen başvuru sahiplerine sonuçlar resmi yazıyla ayrıca bildirilecektir, bu yüzden ret listesi ilan edilmemiştir. 

Asil listeye giren 127 başvuru sahibi için bundan sonraki süreç şöyle işleyecektir. Mayıs ayında eşleştirmeler yapılacak ve her bir asistanın hangi ülkenin hangi okulunda görev yapacağı belli olacaktır. Sonuçlar Haziran ayının ilk haftasında açıklanacak ve asistanların ne yapmaları gerektiği kendilerine bildirilecektir.  

Kurumsal başvuru yapan kurumlarımızdan asil listeye girenler eşleştirme sürecine alınacaklardır. Eşleştirme süreci kapsamında yurtdışındaki asistan adayları ile okullarımız arasında arz ve talep (tercihler ve profil) durumu dikkate alınacaktır. Listeye giren her okula mutlak suretle bir asistan eşleştirilebilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Eşleştirme süreci kapsamında, asistan adayının ve ev sahibi okul adayının tercih ve talepleri doğrultusunda işlem yapılmaktadır. Eşleştirme yapılan okullarımıza asistanla ilgili bilgiler daha sonra bildirilecektir.  

http://www.ua.gov.tr/uploads/comenius/2011CAKurumsalKabulListesi.pdf

Ziyaretçi Sayısı: 000552482
Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü STRATEJİ
Telefon: 0-386 213 51 50 Dahili:1307    Eposta: strateji40@hotmail.com