Branş Çalıştayı (1.etap: Sorunların Tespit Edilmesi)

10.11.2014

      Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü, son 3 yılda 3 tane İç Anadolu bölge çalıştayı yaparak eğitimde marka kent olma yolunda önemli adımlar atmıştır. Bu başarı hikâyesi 2011 yılında “Arge Çalışmaları Paylaşımı İç Anadolu Bölge Çalıştayı” ile başlamıştır. 2012 yılında “Değerler Eğitimi İç Anadolu Bölge Çalıştayı” 2013 yılında ise “Eğitimde Sağlıklı Nesiller Eğitimde Kalite İç Anadolu Bölge Çalıştayı” yapılmıştır. Bu yıl yapılması planlanan çalıştay konusu olarak “Ortaöğretime Geçiş Uygulaması Dersleri Branş Çalıştayı” seçilmiştir.
      Ortak akıl ve paylaşımın gücü “Eğitimde Marka Kent Kırşehir’i” daha güçlü yapacaktır.
      Bu yıl yapılması planlanan çalıştay konusu olarak branşların mevcut durumu, bu durumların ortaya çıkış sebepleri, olumsuzlukların giderilmesi ve olumlu yönlerin yaygınlaştırılması konularında olacaktır. 
      Yapılması planlanan çalıştay yenilikçi bir yaklaşım ile online olarak uygulanacaktır. Yapılacak çalışmada tüm bilgiler online olarak internet ortamında alınacaktır. Kırşehir’de ki tüm öğretmenlerin kendi branşı ile ilgili görüş ve önerileri çalıştayda değerlendirilecektir. Çalıştayla ilgili gelişmeler İlgili derslerin zümre başkanları tarafından incelenerek düzenlenen raporlar internet ortamında öğretmenlerin kullanımına sunulacaktır. Raporlar çeşitli kriterler ile değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Okul büyüklüğü, okulun bulunduğu konum, öğretmen ve branş zümresi sayıları, öğretmen yaş ve kıdemi, öğrenci profili, yönetim profili gibi değişkenlere bağlı olarak incelenecek raporlar öğretmenlerin üstün yönlerinin ve desteklenecek yönlerinin ortaya konulmasına fırsat sağlayacaktır.

BRANŞ ÇALIŞTAYI-1 (ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ UYGULAMASI DERSLERİ)
1. MATEMATİK
2. TÜRKÇE
3. FEN VE TEKNOLOJİ
4. ATATÜRKÇÜLÜK VE İNKILAP TARİHİ
5. İNGİLİZCE
6. DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ
        Sizlerden gelen sorun bildirimleri doğrultusunda.,dersler bazında tartışma konuları belirlenecektir., Oluşturulan gruplardaki tartışmalar sonucunda öncelikli sorunların tespit edilmesi sağlanacaktır. Tespit edilen sorunlara grup üyeleri tarafından çözüm önerileri getirilecektir.
        Okul müdürlerimizin, bu çalışmaya öğretmenlerin eksiksiz katılımını sağlaması hususunda gerekli hassasiyeti göstermesini rica ederim.

        NOT: Öğretmenlerimiz formu dolurmak için; www.arge40.com web sitesinde duyurular bölümündeki ilgili linke tıklamaları gerekmektedir.

Osman ELMALI

Milli Eğitim Müdürü

GÖRÜŞ BİLDİRME FORMUNA GİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.


Ziyaretçi Sayısı: 000551727
Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü STRATEJİ
Telefon: 0-386 213 51 50 Dahili:1307    Eposta: strateji40@hotmail.com