LEONARDO YENİLİK TRANSFERİ PROJESİ

22.05.2014
          Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülmekte olan IVET-VENTURE adlı Leonardo Yenilik Transferi projesi kapsamında Almanya Hannover ve Avusturya, Viyana kentlerinde 2 toplantı gerçekleştirilmiş olup 2 yıl sürecek projenin altyapısı ve ilk yıl faaliyetleri planlanmıştır.
Proje kapsamında, yaşadığımız şehirlerin ve mekanların eğitimde kullanımının artırılması için metodolojik olarak çeşitli aktivitelerle bütünleştirilmesi planlanmaktadır. “CityboundVien” adlı sivil toplum kuruluşunun katkıları ile özellikle mesleki eğitimdeki öğretmenlerimizin öğretimde kullanabilecekleri sosyalleştirme oranı yüksek yeni metotlarla donatılması amaçlanmaktadır.
            Proje 2 yıl sürecek olup ortaklarımız Almanya’dan Leibniz Universitesi, Bsj Marburg e.v., Avusturya’dan City Bound Vienna, Romanyadan George Baritiu Teknik koleji, Buzau Teftiş Başkanlığı, Küçük İşletmeler için Gelişim Merkezi ve Türkiye’den Nevşehir Teknik ve Endüstri Meslek Lisesidir.
Projemizin uygulamaları Eylül 2014’te başlayacak olup web sitemiz üzerinden çalışmalarımız öğretmenlerimize aktarılacaktır.
       Projemizin web sayfası IVET-VENTURE - IVET VENTURE

Ziyaretçi Sayısı: 000552015
Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü STRATEJİ
Telefon: 0-386 213 51 50 Dahili:1307    Eposta: strateji40@hotmail.com