KIRŞEHİR YUSUF DEMİR BİLİM VE SANAT MERKEZİ’NİN GRUNDTVIG ASİSTANI KABUL EDİLDİ!

18.06.2013

  Yaparak ve yaşayarak yabancı dil öğreniminin önemine inanan ve bu konuda birçok etkinlik ve çalışma gerçekleştiren  Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi İngilizce Öğretmeni Özlem AKIN yabancı bir öğretmenin İngilizce öğretiminde çok önemli olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak Grundtvig Asistanlığı Ev Sahipliği’ne başvurmuştur. İtalya ve İspanya’dan olmak üzere toplam 5 Grundtvig Asistanı başvuruda bulunmuştur. İtalya Ulusal Ajansı’nın yaptığı değerlendirmeler sonucu 240 başvurudan 11’i kabul edilmiştir. Kabul edilen Grundtvig Asistanlarından biride 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi’nde  görev alacaktır. Bu süreçte başvuran kişilerle sürekli iletişim halinde bulunan ve onlara gerekli bilgi ve dokümanları eksiksiz bir şekilde temin ederek Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi’ne  ve Kırşehir’e ilk defa Grundtvig Asistanı gelmesini sağlayan Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi  İngilizce öğretmeni Özlem AKIN’a yoğun gayretlerinden dolayı teşekkür ederiz.
Grundtvig Asistanlığı, mevcut görevi itibarıyla yetişkin eğitimi yapan kişiler veya gelecekte bu alanda görev alacak kişilerin, Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP)’na üye herhangi bir ülkedeki bir yetişkin eğitimi kuruluşunda Grundtvig Asistanı olarak görev yapmasıdır.
Faaliyetin amacı katılımcılara, yetişkin eğitiminde Avrupa boyutunun daha iyi anlaşılması için imkan sağlamak, yabancı dillerini, başka Avrupa ülkeleri ile eğitim sistemleri hakkındaki bilgilerini, profesyonel ve kültürlerarası yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmaktır.
Grundtvig Asistanı, görev yapacağı ev sahibi kuruluşta aşağıdaki görevlere katkı sağlayabilir:
- Eğitimin her aşamasında ve gerektiği durumlarda yetişkin eğitiminin yönetiminde yardımcı olmak,
- Özel öğrenme gereksinimi olan yetişkinlere destek sağlamak,
- Kendi ülkesi hakkında bilgi vermek ve kendi dilini öğretmek için yardımcı olmak,
- Ev sahibi kuruluşta Avrupa boyutunu başlatmak ve/veya güçlendirmek,
- Projelerin başlatılması, geliştirilmesi ve yürütülmesine yardımcı olmak,
- Ev sahibi kuruluşta çeşitli eğitim veya yönetim faaliyetlerinde daha çok “yardımcı” olarak yer almak,

Ziyaretçi Sayısı: 000552020
Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü STRATEJİ
Telefon: 0-386 213 51 50 Dahili:1307    Eposta: strateji40@hotmail.com