2012-2013 Öğretim Yılı İstatisitk Veri Girişlerinin Yapılması

12.10.2012

        2012-2013 Öğretim Yılı İstatistik bilgilerinin toplanması hakkındaki bakanlığımızın

05/10/2012 tarih ve 105114 sayılı resmi yazısı  ekte bulunmaktadır..

        Bütün resmi ve özel, okul ve kurumlarımızın MEİS Modülüne gireceği ekranlar 04/10/2012 tarihi itibariye yeni öğretim yılı veri girişleri için açılmıştır.

Bilindiği üzere bilgisayar sayıları daha önce  e-taşınır modülüne girilmekte idi, e-Taşınır Modülü 2012 yılı sonu itibariyle Maliye Bakanlığına devredileceğinden Bilgisayar sayılarını alabilmek için e-Okul sisteminde Bina Kullanımı içerisine;

1-Büroda kullanılan bilgisayar sayısı
2-Eğitim amaçlı kullanılan bilgisayar sayısı
3-Fatih Projesi kapsamında;

   a- Tablet bilgisayar sayısı

   b- Akıllı tahta sayısı

   c- Çok fonksiyonlu yazısı sayısı

   d- Dokuman kamera sayısı

yeni eklenmiştir.Bu ekranlar doldurulacaktır.

      
    2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı e-Okul Modülü İçerisinde Bulunan Bina Kullanım Ekranları ve Bina Bilgileri Ekranlarının Doldurulmasında Dikkat Edilecek Hususlar

(İl Mlli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Bölümü Planlama Komisyonunca bina mülkiyetinin hangi okula

ait olduğu belirlenerek yayınlanacaktır.)

        6287 Sayılı Kanun gereğince dönüşüm işlemleri yapılan ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarına ait;

a)      Tahsis durumu

b)      Bina Durumu

c)      Lojman Durumu

d)      Bina Kullanımı

       Ekranlarında bulunan bilgiler, dönüşüm işlemleri yapılırken kurum kodlarına bağlı olarak bir önceki yıla ait bilgiler aktarıldığından, Bilgi İşlem Grup Başkanlığınca boşa çıkan kurum kodlarının yeni kurumlara verilmesinden dolayı ekranlarda bulunan bilgilerin hatalı olabileceği bildirilmiştir.

       Bu nedenle ilinizde 2012-2013 eğitim öğretim yılında e-okul modülü içerisinde bulunan tüm (resmi ve özel) ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarına ait tahsis durumu, bina durumu, lojman durumu ve bina kullanım ekranlarının boşaltılarak kurumlar tarafından yeniden doldurulması gerekmektedir.

           

 Not: İlkokul ve ortaokul aynı binada eğitim veriyor ise,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Bölümü Planlama Komisyonu tarafından belirlenen okul,  bina durumu, lojman durumu ve bina kullanım ekranını dolduracak, diğer okul ise sadece tahsis ekranını dolduracak. Diğer ekranlarda bilgi var ise ekran boşaltılacak.  (geçen yıllarda yapılan hataların özellikle kütüphane sayıları, toplam derslik sayısının anasınıfı olarak kullanılan derslik sayısı hücresine yazılmaması hususunda dikkat ve özen gösterilmesi gerekmektedir.)

Kurum ve okullar MEİS modülüne bilgi girişi için ekranları açtığında karşılarına (Üst kısımda) doğrudan 04.10.2012 tarihi açılmakta. İlgili ekranlara girince de 2011-2012 eğitim öğretim yılı ekranları açılmaktadır. Ayrıca bazı ekranlarda kayıt,sil,yazdır,yeni butonları da pasif gözükmektedir.

 

Bilgi girişi yapmak isteyen her okul/kurum (İl-İlçe Milli Eğt.Müd.dahil) sol üst köşedeki TARİH butonuna basıp 01/10/2012 tarihini seçip TAMAM tuşuna bastıktan sonra açılacak ekranlara bilgi girişi yapsınlar. (Tarih güncellenince hem bilgi başlıkları güncel geliyor hem de butonlar aktif oluyor.)

       Veri Girişlerinin 02 Kasım 2012 tarihine kadar tamamlanması hususunda

       Gereğini rica ederim.
Şevket KARADENİZ
Milli Eğitim Müdürü V.
 

Okul Mülkiyet Sahipleri Dosyasını indirmek için tıklayınız.
Okul Mülkiyet Sahipleri Valilik Onay Yazısını indirmek için tıklayınız.
Ziyaretçi Sayısı: 000551731
Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü STRATEJİ
Telefon: 0-386 213 51 50 Dahili:1307    Eposta: strateji40@hotmail.com