KIRŞEHİR SOSYAL BİLİMLER LİSESİ AÇILDI

11.07.2011

KIRŞEHİR SOSYAL BİLİMLER LİSESİ AÇILDI

             2011/2012 Eğitim Öğretim yılından itibaren Kırşehir Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi binasında geçici olarak eğitim-öğretime başlayacak olan Sosyal Bilimler Lisesi kapılarını, geleceği hedefleyen gençler için açıyor.

Tercih Yapacaklar İçin Okulumuz Hakkında :
Eğitim Öğretim 

Hazırlık + 4 yıl olmak üzere karma ve yatılı olarak öğretim verilmekte; Türkçe-Matematik alanı bulunmaktadır.  Okulumuz, kriterleri gerçekleştirdiğinde Uluslararası Bakalorya Diploması da verebilmektedir.

Kontenjan :

Okulumuz  2011/2012 öğretim yılından itibaren hazırlık sınıfına 26+26 olmak üzere toplam 52 öğrenci alacaktır.

Başvuru Şartları, Giriş Sınavı ve Kayıt-Kabul

Okula merkezî sistemle yapılan Seviye Belirleme Sınavı sonuçlarına göre öğrenci alınacaktır. Öğrenciler, bu sınav sonuçlarına göre yüksek puandan başlayarak okula yerleştirilirler. 2011-2012 öğretim yılında iki şube 52 öğrenci alınacaktır.

Öğretim Programları

Okulda, Bakanlıkça uygun görülen ders çizelgeleri ve öğretim programları uygulanır. Sosyal Bilimler Grubu, Türk Dili ve Edebiyatı ile Matematik derslerine ağırlık verilir ve eğitim-öğretim Türkçe yapılır. Uluslararası Bakalorya Programı (IB) uygulamasına da yer verilebilir. Uluslararası Bakalorya Programını uygulayan okullarda Matematik ve Fen Bilimleri dersleri yabancı dille okutulur.

Sosyal Bilimler liselerinden mezun olan öğrencilerin gidebilecekleri alanlar ve bölümler şunlardır.

A

 


Geleceği hedefleyen, dünün, bu günün ve yarının farkında olmak isteyen, 2x2=4'ten fazlasını hayal eden, kendisi ve ülkesi için hayalleri olan herkesi okulumuza bekliyoruz. Okul müfredatımızı ve hedeflerimizi görmek isteyen öğrencilerimiz için şunu söyleyelim ki; iki dili akıcı olarak konuşabilen, bunun yanında  Osmanlı yazısını yazıp okuyabilen, mezun olduğunda basılı bir eseri bulunan yazar olarak hayata atılmak isteyen tüm gençler!
Bütün bunların yanında bu okuldan mezun olduğunuzda sizlere bir değil iki diploma imkanı sunuyoruz. İsteyen ve kendisini yetiştiren öğrencilerimiz, Bakalorya programımıza dahil olarak uluslararası geçerliliği olan bir diplomaya da sahip olabilecekler ve bu sayede yurt dışındaki üniversitelere sınavsız başvuru hakkını elde edebileceklerdir.
Okulumuz yatılı ve gündüzlü öğrenci kabul edebilmektedir. Bu okulu kazanan öğrenciler yatılılık hakkını elde ederler. Ailenin gelir durumuna göre de paralı veya parasız yatılı olarak okuyabilirler.             

Ziyaretçi Sayısı: 000551690
Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü STRATEJİ
Telefon: 0-386 213 51 50 Dahili:1307    Eposta: strateji40@hotmail.com