EĞİTİMDE MARKA KENT KIRŞEHİR YGS 'DE YİNE TÜRKİYE 2. OLDU.

03.05.2011

Kırşehir’in 2011-YGS’de elde ettiği başarıdan dolayı öğrencilere teşekkür eden Milli Eğitim Müdürü Mesut Ayrıksa, YGS’deki başarının LYS sınavlarında da elde edileceğini belirtti.
OSYM

 

Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Mesut Ayrıksa, 2011-YGS’de elde edilen başarıdan dolayı, başta öğrenciler olmak üzere başarıda emeği geçenlere teşekkür etti. 2011-YGS’de alınan başarının LYS sınavlarında da devam edeceğine inandığını belirten Milli Eğitim Müdürü Mesut Ayrıksa, öğrencilerin neyi yapmaları gerektiğinin bilincinde olduklarını söyledi.Eğitimde marka kent olduğunu 2011-YGS’de bir kez daha ispatlayan Kırşehir’in, YGS-1’de 10., YGS-2’de 11., YGS-3'de Türkiye birincisi, YGS-4'de Türkiye birincisi, YGS-5'de Türkiye ikincisi, YGS-6'da Türkiye 6'ıncısı  ve Türkiye genel ortalamada TÜRKİYE 2.Sİ olarak elde ettiği başarıdan dolayı duyduğum  memnuniyeti ve gururu paylaşıyorum. Kırşehir, yıllardır üniversite sınavlarında ilk 5'e girmiş bir ildir.
YGS-1 Matematik-Fen-Türkçe, 
YGS-2 Fen-Matematik-Türkçe,
YGS-3 Türkçe-Sosyal-Matematik,
YGS-4 Sosyal-Türkçe-Matematik,
YGS-5 Türkçe-Matematik-Sosyal,
YGS-6 Matematik-Türkçe-Fen

ağırlıklı olmak üzere ayrılmıştır. Kitapçıkdaki tüm grupları çocuklarımızın cevapladığını elde ettiğimiz veriler doğrultusunda görüyoruz. Ve sonuç olarak Türkiye ikincisiyiz..

KAAN

Murat Kaan Erdal
2011 YGS Türkiye İkincisi


Çocuklarımızın da başarısı çok güzel. Fen Lisemizden Murat Kaan Erdal YGS-1, YGS-2 puanına göre Türkiye 2'ncisi olmuş durumda. Bu da büyük bir olay bizim için. Ben bu öğrencimizin gözlerinden öpüyorum. Bütün emeği geçen idareci, öğretmen ve velilere teşekkür ediyorum.Neyi yapmaları gerektiğinin bilincinde olan öğrencilerimiz bu başarıyı elde etmişlerdir. Onlara çok teşekkür ediyorum. Velilerimiz sıkıntılara katlanıp öğrencilerimizle ilgilendiler, takibini yaptılar; velilerimize çok teşekkür ediyorum. Okul idarecileri, öğretmenler, müdür yardımcıları hep birlikte el ele, gönül birliğiyle karşılıksız çocuklarımızla ilgilendiler. Aynı şekilde de dershanelerimiz bizimle işbirliği içerisine girdiler, çocuklarımıza destek oldular. Onlara da teşekkür ediyorum. Ben bu başarımızın ileri ki sınavlarda da süreceği düşüncesindeyim. LYS sınavlarında da çok güzel başarılar elde edeceğimizi düşünüyorum. Çocuklarımıza LYS’de de başarılar diliyorum. Kırşehir'e hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

 

 

Ziyaretçi Sayısı: 000552473
Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü STRATEJİ
Telefon: 0-386 213 51 50 Dahili:1307    Eposta: strateji40@hotmail.com